Gleznu kolekcija

Gleznu kolekcija – Dikļu pils saimnieks Egons Mednis ir kolekcionārs.  Priekšmetu pa priekšmetam, kolekciju pa kolekcijai viņa sakrātais rod savu mājvietu Dikļu pilī, lai to varētu baudīt un novērtēt pils viesi.

Pils gleznu kolekcijas mūžs nav tik garš kā pašai pilij, taču tas izrādījies ne mazāk raibs.

Kāds vācu izcelsmes uzņēmējs 1990.gadā bija nolēmis iegādāties Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzēju mākslas darbus un izveidot kolekciju, kas atspoguļotu 80. gadu beigu un 90. gadu sākuma savdabīgo skaistā ideālisma laiku. Šo ieceri viņš vēlāk arī īstenoja, un akadēmijas 70 gadu jubilejas sakarā kolekcija tika eksponēta vairākās izstādēs Vācijā.

Kolekcijai tika rūpīgi atlasīti vairāki simti dažādu gleznotāju darbu, kuri, pēc vietējo mākslas zinātnieku un vācu ekspertu domām, varēja pārsteigt un savaldzināt starptautisku skatītāju un kļūt pazīstami. Pēc veiksmīgām izstādēm Vācijā, pateicoties vairākām laimīgām sakritībām, gandrīz visa kolekcija atgriezās Latvijā un ar mākslas salona “Elizabete” starpniecību gleznas iegādājās Dikļu pils saimnieks Egons Mednis. Tagad gleznu kolekcija ir ieguvusi vēl lielāku vērtību kā viena no retajām, kura apvienojusi neatkārtojamā iedvesmas laika darbus.

Pils telpas grezno Normunda Brasliņa, Edvarda Grūbes, Jura Jurjāna, Lailas Kelles, Anitas Melderes, Alekseja Naumova, Jāņa Andra Oša, Vijas Zariņas un daudzu citu mākslinieku darbi.

Pils gleznu kolekcija ir vienīgā reprezentatīvā Atmodas laika mākslinieku darbu kolekcija Latvijā, kas apskatāma publiski.

Paziņojums par sīkdatņu izmantošanu
Mūsu portālā tiek izmantotas sīkdatnes. Lietojot portālu, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzini vairāk!